בהשקעה של 50 מיליון דולר: חברה של ישראלים תבנה טיילת בדרום ניו יורק

בהשקעה של 50 מיליון דולר: חברה של ישראלים תבנה טיילת בדרום ניו יורק

בית ההשקעות אינווסטו קפיטל זכה בחודש האחרון במכרז של עיריית ניו יורק להקמת מרכז תיירות ופנאי על רצועת חוף דרומית לעיר, סמוך לברוקלין. עבודות הבנייה והשיפוץ התחילו לפני מספר שבועות והן צפויות להסתיים עד 2023

YNET | הילה ציאון | 22.11.22 | 05:54

ישראלים יבנו את טיילת עיריית ניו יורק בארה"ב בהשקעה של 50 מיליון דולר: בית ההשקעות היזמי אינווסטו קפיטל, שמנוהל על ידי נועם שפלטר ואוהד ארד, זכה בחודש האחרון במכרז של עיריית ניו יורק להקמת מרכז תיירות ופנאי על רצועת חוף דרומית לעיר.

בית ההשקעות זכה במכרז יחד עם חברת אדריכלות מקומית ועם חברת מופעים גדולה בניו יורק, להקמה ולהפעלה של מרכז תיירות ופנאי בג'ייקוב ריס פארק, רצועת חוף הממוקמת סמוך לברוקלין. עבודות הבנייה והשיפוץ התחילו לפני מספר שבועות והן צפויות להסתיים בשלבים, עד השנה הבאה. סך ההשקעה בפרויקט נאמד, כאמור, בעלות של כ-50 מיליון דולר, כולל רכישת הקרקעות.

מדובר ברצועת חוף היסטורית, שנרכשה על ידי עיריית ניו יורק ב-1912, ובתחילת שנות ה-30 של המאה הקודמת היא הקימה במקום חוף ציבורי מפורסם, שבמרכזו נבנה בית מרחץ בסגנון "ארט דקו". במהלך מלחמת העולם הראשונה הוא שימש בסיס אווירי של חיל הים האמריקאי. ב-1919 המריאה ממנו הטיסה הטרנס-אטלנטית הראשונה אי פעם. במהלך השנים בית המרחץ הוזנח ונותר נטוש.

ב-2012 סופת ההוריקן "סנדי" גרמה למקום נזקים קשים, שהביאו לקריסת קיר החצר ולפגיעת התכולה הפנימית במבנה. ב-2018 המקום שופץ בעלות של ארבעה מיליון דולר, כשבחצר של בית המרחץ, שמתפרשת על פני כ-50 אלף מ"ר, נבנה בר, הוקמו דוכני אוכל ונערכו מסיבות חוף.

במסגרת התוכנית החדשה, תקים החברה בית מלון, מסעדות, ברים, אולמות אירועים, מתחם מופעים וטיילת. את החניון מתכננת החברה להקים על מסלולי ההמראה, ששימשו בעבר את צבא ארה"ב, והוא צפוי להכיל 9,000 מקומות חניה.

אינווסטו קפיטל הוקמה על ידי ארד ושפלטר והיא חלק מקבוצת השקעות המשקיעה בנכסים בשווי של מעל לחצי מיליארד דולר בשמונה מדינות בארה"ב, בהן ניו יורק, פלורידה, טקסס, אוהיו ועוד, ולאחרונה אף החלה להשקיע בפורטוגל. השניים מסרו: "גם אחרי שהשקענו כבר יותר מ-500 מיליון דולר בנדל"ן בעיקר בארה"ב, לזכות במכרז של עירייה כמו ניו יורק זה ציון דרך".

למאמר ב-YNET