אינווסטו קפיטל משקיעה במרכזים בארה"ב

אינווסטו קפיטל משקיעה במרכזים בארה"ב

גלובס | שירה ספיר | גלית חתן | 6 בפברואר 2023

ניצול הזדמנויות בעקבות העלאות הריבית בארה"ב או מהלך עם סיכון? בית ההשקעות לנדל"ן אינווסטו קפיטל רכש לאחרונה שני מרכזים מסחריים באוהיו ובאילינוי, תמורת כ-20 מיליון דולר – לאחר שהנכסים הועמדו למכירה על־ידי בתי משפט ובנקים. בחברה מעריכים כי הסכום משקף 60%-80% מהערך האמיתי של הנכסים בשוק.

הנכס הראשון הוא בשיקגו, מתפרס על פני 8,700 מ"ר ונרכש תמורת 12 מיליון דולר. בנכס יש חמישה שוכרים קיימים, הבולטת מביניהם היא CUB Foods שמעסיקה כ-2,000 עובדים ושוכרת 70% מהמרכז המסחרי.

הנכס השני, באוהיו, מתפרס על פני כ-6,000 מ"ר ונרכש תמורת כ-8 מיליון דולר. בחברה מתכננים לו תקופת השבחה בת כמה חודשים, ולאחר מכן מכירה של הנכס. עוד טרום החתימה על חוזה הרכישה חתמה החברה על מזכר הבנות עם רשת מכוני הכושר Fitness:1440 וכן עם החברה הציבורית Rent-A-Center, המפעילה 2,400 סניפים בארה"ב. בנוסף אמור להיפתח במקום סניף של רשת הביגוד Ohio Thrift Store, מה שיביא לתפוסה של כ-90%.

אינווסטו קפיטל הוקמה ב-2016 ומנהלת נכסים בשווי של כחצי מיליארד דולר, ובהם מרכזים מסחריים, מתחמי מגורים ובנייני משרדים, קרקעות לפיתוח ומאות בתים בבנייה חדשה בניו יורק, בפלורידה, באוהיו, בטקסס, באילינוי, בדרום קרוליינה ובקליפורניה וכן בפורטוגל.

"צרות של אחד הן יהלומים של האחר. נדרשת הבנה מעמיקה ואיכותית של הנכס ושוכריו" אומר אוהד ארד, מנכ"ל ובעלים משותף (יחד עם נועם שפלטר) באינווסטו קפיטל. "אחד הפרמטרים החשובים שאנו מחפשים הוא אכלוס של לפחות 70% שוכרים-משלמים במועד הרכישה, ובהכרח שטחים פנויים להשבחה עתידית".

לדברי שפלטר, "ההאטה הכלכלית שאנחנו עדים לה בשנה האחרונה מאתגרת מאוד עבור גורמים רבים בענף הנדל"ן בארה"ב ובעולם כולו. מצד שני, היא יוצרת הזדמנויות השקעה חסרות תקדים, שמביאות את המשקיעים המנוסים לפעול ולצוד עסקאות איכותיות. בעינינו 2023 תהיה שנה מדהימה של הזדמנויות".

לכתבה בגלובס