מנהלי קהילות מודים: זו הטעות הכי גדולה שעשיתי עם הכסף שלי

מנהלי קהילות מודים: זו הטעות הכי גדולה שעשיתי עם הכסף שלי

אפרת נומברג יונגר | mako | פורסם 15/09/21 06:00 | עודכן 15/09/21 12:50

אין כמו קצת חרטות ליום כיפור, במיוחד של אלו שמנהלים את הקבוצות הכי גדולות היום בפייסבוק לחינוך פיננסי והשקעות. ביקשנו משבעה מנהלי קהילות הכי מצליחים בפייסבוק, כאלו שבקבוצות שלהם אתם לומדים כל מה שרק אפשר על השקעות והתנהלות פיננסית, לספר על הטעויות הכי גדולות שהם עשו בתחילת הדרך, וכמובן – הטיפ הכי טוב שהם למדו

נועם שפלטר, מנהל קהילת "בואו נדבר על כסף"

הטעות הכי גדולה שעשיתי עם הכסף: "לפני מעל עשור השקעתי עם שותף בבניין מיועד לתמ"א. היזם שהשקעתי איתו שרף את הכסף והפרוייקט נתקע. הפסדתי שם כ- 400 אלף שקלים, אבל למדתי שיעור לחיים. בעקבות האירוע הזה החלטתי ללמוד כל מה שאני יכול על נדל"ן ולהתמקצע עוד יותר בפיננסים. כבר לאחר שנה אזרתי אומץ (וכסף שוב) כדי להשקיע, ואותו נכס שהשקעתי בו פתח לי את התאבון והביא אותי לעשות עסקה ששינתה את חיי. לכל אחד שמשקיע יש את "ה"עסקה שעושה את ההבדל. מאז אני מקפיד ללמוד ולהתמקצע בנדל"ן ובפיננסים".

הטיפ הכי טוב להתנהלות עם הכסף שלמדתי: "תשקיעו את הכסף שלכם. כסף שיושב בעו"ש ייעלם, כי תמיד תגיע "סיבה". במשך שנים חסכתי וחסכתי ולא השקעתי, וכל הזמן הייתי דוחה את ההשקעה כי "זה מסוכן", "לא יודע במה להשקיע", "אין לי כוח לזה", "בבנק הכי בטוח". ותכלס, הפסדתי לא מעט זמן (וכסף) עם הגישה הזו. היום, אחרי הרבה שנות ניסיון, אני יודע שכסף צריך לעבוד. כסף לא צריך לשבת בעובר ושב אלא לעבוד בשבילי בהשקעות שונות.

למאמר במאקו